Yaşam

Beef Konusu Nedir, Oyuncuları Kimlerdir? Netflix’in Emmy Adayı Yeni Dizisi Beef!

Dijital medya platformu Netflix, tartışma yaratan yapımlarla karşımıza çıkmaya devam ediyor. Son olarak ‘Sığır Eti’ dizisi seyirciyle buluştu. Beef seyirciden olduğu kadar eleştirmenlerden de tam not almayı başardı. İki kişinin trafik kazası sonrası yaşadıklarını konu alan Beef, kara komedi türünde karşımıza çıkıyor. 6 Nisan 2023 tarihinde yayınlanan dizi hem senaryosu hem de oyuncu kadrosuyla uzun süre gündemde olmayacak gibi görünüyor. Peki kısa sürede sevilen Beef dizisinin konusu nedir, oyuncuları kimlerdir?

Gelin detaylara birlikte bakalım…

Sığır Eti Konusu Nedir?

“İntikam çiğ yenen bir yemektir.” Sloganı ile seyirciyle buluşan Beef, trafikte kavga eden iki yabancının birbirlerine artan husumetini konu alıyor.

Başarısız bir müteahhit olan Danny Cho ile rüya gibi bir hayatı olan Amy Lau, trafikte boğuşmaya başlar. Daha sonra ikisinin ortasındaki tansiyonun dozu giderek artar. Bu gerilim zamanla düşmanlığa dönüşür ve ikilinin hayatını şekillendirmeye başlar.

Kara mizah listelerinde şimdiden ilk sırayı alan Beef, ikilinin atışmasını sert bir dille anlatıyor. İkilinin içinde bulunduğu durum sadece kendilerini değil sevdiklerini de etkisi altına almaya başlar.

Beef Oyuncuları Kimlerdir?

Beef sadece konusuyla değil, usta oyunculuğuyla da eleştirmenlerden tam not almayı başardı. Beef oyuncuları ise şu şekilde:

  • Steven Yeun (Danny)

  • Yusuf Lee (George)

  • Ali Wong (Amy)

  • Genç Mazino (Paul)

  • Patti Yasutake (Fumi)

  • David Choe (Isaak)

  • maria bello

  • Ashley Parkı

  • rek lee

Beef, Lee Sung Jin tarafından yazıldı ve yapımcılığını Matthew Medlin üstlendi.

6 Nisan 2023 tarihinde izleyici ile buluşan Beef, toplamda 10 bölümden oluşuyor. Her bölüm 30 dakikadan oluşmaktadır. Dram ve komedinin merkezde olduğu dizide olay örgüsü tempolu bir şekilde işleniyor.

Yayınlandığı ilk günden itibaren dikkatleri üzerine çeken Beef, şimdiden birçok ülkede en çok izlenenler arasında yerini aldı.

IMDB puanı 8.4 olan Beef şimdiden Emmy ödüllerine aday gösterildi!

2023 yılında en sevdiğiniz dizilerden biri olması beklenen Beef, birçok eleştirmenden de tam not almayı başardı. 75. Emmy Ödülleri’nde Beef’in başının dönmeyeceği tahmin ediliyor.

Bu diziyi izlediniz mi? Yorumlarda buluşalım!

guce-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu